Pomysły na prezenty dla młodych rodziców

Czy zdarza się Wam czasem, że gdy wybieracie się z pierwszą wizytą do znajomych czy przyjaciół, którym urodziło się właśnie dziecko, nie macie pomysłu, czym moglibyście ich obdarować? Przeglądacie mnóstwo ślicznych gadżetów dla niemowląt i zastanawiacie się, co tak naprawdę może się przydać im i ich rodzicom? Niedawno takie pytanie zadały mi, jako młodej mamie, moja mama i ciocia, kiedy w naszej rodzinie pojawiło kolejne dziecko. Postanowiłam zatem zgłębić temat i zaproponować kilka fajnych pomysłów.

  1. Pieluszki. Pieluszki jednorazowe idą jak woda. Nigdy się nie zmarnują, zawsze się przydadzą, więc wydają się być prezentem idealnym. Warto kupić pieluszki o jeden rozmiar większe, niż obecnie używane przez obdarowane niemowlę, ponieważ rodzice mogą mieć zapas, a dzieci naprawdę szybko rosną. Innym wariantem są pieluszki tetrowe, które także przydają się w każdej ilości (szczególne gdy bobas ma skłonności do ulewania) – są niedrogie i mają mnóstwo wzorów i kolorów do wyboru. Ciekawym połączeniem jest tzw. tort z pieluszek – można kupić gotowy lub pokusić się o zrobienie go samemu. Wystarczą pieluszki jednorazowe plus tetrowa lub flanelowa ,odrobina wstążek i wyobraźni.
  2. Nawilżane chusteczki. Rodzice używają ich do czyszczenia wszystkiego, od dzidziusia zaczynając, na butach i meblach kończąc.
  3. Odcisk bobasa. Bardzo fajna pamiątka. Jest to zwykle metalowe pudełko (różowe lub niebieskie, chociaż inne kolory też pewnie da się znaleźć), w środku którego znajduje się glina, w której można odcisnąć dłoń i stopę dziecka. W ten sposób powstaje wyjątkowy i bardzo ładny obrazek.
  4. Kocyk. Do wózka, do łóżeczka, do kołyski, do położenia na podłogę. Kocyk zawsze się przyda.
  5. Czarno-białe książeczki kontrastowe dla niemowląt. Stymulują wzrok i przyczyniają się do rozwoju mowy. Będą atrakcyjne dla malucha przez cały pierwszy rok życia, a nawet dłużej.
  6. Coś dopasowanego do danej rodziny, czyli prezent zindywidualizowany. Czasem po prostu wiemy, że ktoś się z czegoś ucieszy lub bardzo chciałby coś mieć. I wcale nie musi być to droga rzecz! Ja przez całą zimę walczyłam ze smogiem i od jednej z kuzynek dostałam dwie roślinki oczyszczające powietrze w różowych doniczkach. Prezent idealny.
  7. Wasz czas. Nie wiem, czy każdy zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest dla młodej mamy kontakt z życzliwymi, bliskimi osobami. Wiem sama po sobie, że po miesiącu baby bluesa, kiedy nie chciałam widzieć nikogo, byłam stęskniona za moimi przyjaciółmi, rodziną, znajomymi. Wspaniale jest porozmawiać z kimś nie tylko o swoim dziecku, co zawsze nas, młodych rodziców, kręci, ale też na inne tematy. Obydwoje z mężem uwielbiamy planszówki, a wierzcie mi, że gra we dwójkę nie jest zbyt ciekawa, a bobasa jeszcze nie interesują.
  8. Pomoc. Po rozmowie z przyjaciółką, której siostra właśnie urodziła synka, dodałam jeszcze ten jeden punkt. Przyniesienie zakupów, zorganizowanie ciepłego posiłku, ogarniecie czegoś w domu czy też pomoc w opiece nad dzieckiem może okazać się niezastąpionym prezentem.

Komentarz

Komentarz